מעלונים | מעליות ביתיות

חפש מוצר:

חיפוש מוצר:
חפש
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Categories
S11-מעלונים -S&L-Solutions

מעלון לנכים | מעלון ביתי | מעלון אנכי

מעלונים משוכללים בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, המספקים נגישות גבוהה בין מפלסים ומדרגות בבתים פרטיים, מוסדות ומבנים ציבוריים

מעלית ביתית -מעליות ביתיות - S&L Solutions

מעליות ביתיות | מעלית לבית פרטי

מעליות ביתיות פרימיום בטכנולוגיה מתקדמת ובעיצוב מותאם אישית, המאפשרים מעבר נוח ובטיחותי בבתים פרטיים, מוסדות ומבנים ציבוריים

גם מעלון וגם מדרגות S&L Solutions

מעלון מדרגות | זחליל | מעלון כסא

מעלון מדרגות במגוון תצורות לנגישות מקסימלית: מעלון מדרגות, מעלון משטח, זחליל (מטפס מדרגות), מדרגון,מעלון כסא ועוד...

מעלונים | מעליות ביתיות

מעלונים או מעליות ביתיות מחברת S&L SOLUTIONS אשר מספקת מגוון פתרונות נגישות לבתים פרטיים, מוסדות ומבנים ציבוריים ומובילה את השוק בתחום זה.פתרונות הנגישות שלנו בטיחותיים, ידידותיים לסביבה ונוחים לשימוש, לשביעות רצונו המלאה של הלקוח. S&L SOLUTIONS מציעה מבחר מעלונים אמינים וחזקים, מתוך רצון לספק ללקוחותיה עצמאות מלאה, תנועה חופשית ואיכות חיים גבוהה.

מעלונים בעיצוב אטלקי

מה שמפריד בין מעלונים או מעליות ביתיות של S&L SOLUTIONS לשאר השוק הוא תכנון מתקדם, מגוון אפשרויות עיצוב והיכולת שלנו להתאים את מתקן הנגישות כמעט לכל מבנה, בסביבה פנימית או חיצונית. חברתנו מתמחה במתן מגוון פתרונות נגישות, כגון מעלוני נכים אנכיים ואלכסוניים, מעלוני מדרגות, מעליות פרימיום לבית, מעליות עגולות ומדרגות נעות, בדגש על טכנולוגיה מתקדמת ועיצוב מסוגנן. צוות המומחים שלנו יעניק לכם ייעוץ מקצועי באתר עצמו ויספק לכם את פתרון הנגישות המתאים ביותר לצרכים שלכם ולתנאי הסביבה. מגוון אפשרויות גימור ובחירה מתוך מניפת צבעים רחבה הופכים את המוצרים של S&L SOLUTIONS לדבר הבא בתחום עיצוב מתקני הנגישות. המתקנים שלנו מותאמים אישית לצרכים של הלקוח, לפי מידות, טעם אישי ובהתאמה מושלמת לסגנון העיצובי שכבר קיים באתר עצמו.

אז מה בוחרים מעלונים או מעלית ביתית ?

חברתנו מעניקה ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, ותלווה אתכם מרגע ההזמנה ולאורך כל שלבי התקנה, שנעשית בזמן קצר וללא פגיעה במבנה. מחלקת שירות הלקוחות של S&L SOLUTIONS ממוקמת בפרישה ארצית, ותספק עבורכם מענה מקצועי, מהיר ואדיב לכל סוגי המתקנים, בכל זמן ובכל מקום שבו אתם נמצאים.

איך להפוך את הבית לנגיש?

למרות המודעות הגוברת לעיצוב אוניברסלי הן בבתים פרטיים והן במבנים ציבוריים, ישנם רבים, אחרי שחוו ירידה בתפקוד בעקבות תאונה או מחלה, אשר חוזרים הביתה ומגלים כי הבית איננו נגיש. לעתים קרובות לא ניתן להיכנס אל חדר השינה, לא ניתן להשתמש עוד בחדר הרחצה, וקשה לבשל ולאכול במטבח. עבור אנשים בעלי מוגבלויות, ניתן להתגבר על הקשיים שמציבות משימות היומיום בעזרת כמה התאמות שיהפכו את הבית לנגיש. על מנת להקל את הנגישות בתוך הבית, המדריך הבא מפרט 5 אזורים אשר יש להתאים עבור חבר משפחה בעל מוגבלות בתנועה:

מתגי תאורה

כדי להפוך את מרחב המחייה לנגיש, ייתכן שיעלה צורך למקום את המתגים בבית במיקום נמוך מהרגיל, וזאת על מנת לאפשר גישה קלה אליהם. עבור המשתמשים בכיסא גלגלים, ייתכן קושי להגיע וללחוץ על מתגים המשמשים להדלקה/כיבוי של תאורת הבית, ולכן יש צורך להנמיך את אותם מתגי התאורה. על מנת לעשות זאת, מומלץ להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך.

דלתות וידיות

דלתות, בין אם מדובר בכניסה לבית או בדלתות לחדרים הפנימיים, אמורות להיות רחבות מספיק כדי לאפשר מעבר נוח לכיסא גלגלים או כל מכשיר אחר המסייע בניידות. ייתכן ויעלה צורך להחליף את הידיות הסטנדרטיות בדלתות בידיות שניתן בעזרתן לדחוף או למשוך את הדלת בקלות, מבלי להפעיל כוח.

מטבחים

על מנת להפוך את מרחב המחייה לנגיש עבור משתמשים בכיסאות גלגלים, ייתכן ויעלה צורך להנמיך את הדלפקים והארונות במטבח. במידת האפשר, ניתן אף להחליף את הארונות במדפים נמוכים. על פי רוב, הכיורים במטבח יצטרכו גם הם לעבור הנמכה, ובנוסף, יידרש חלל פתוח מתחת לכיור כדי לאפשר מספיק מקום לרגלי המשתמש בכיסא הגלגלים. יש לשים לב כי יש לכסות צנרות או כבלים חשופים מתחת לכיור כדי להגן על המשתמש בפני פציעות.

ריצוף ופתח הכניסה לבית

ייתכן ויעלה קושי לדחוף כיסא גלגלים על גבי שטיח, שעלול להינזק אף הוא כתוצאה מתנועת הכיסא. יש לשקול ריצוף מחדש של הרצפה באמצעות אריחים או עץ. כך, יהיה לכיסא הגלגלים קל יותר לנוע על משטח הריצוף, שאף יהיה עמיד יותר בפני נזקים. עבור כל אדם המשתמש בכיסא גלגלים או בכל מכשיר אחר שמסייע לניידות, המדרגות שמובילות אל פתח הכניסה לבית מהוות בעיה שכיחה יחסית. התקנת משטח עלייה (רמפה) לכיסא גלגלים יכולה להוות פתרון אפקטיבי; יחד עם זאת, המשטח עלול לנצל שטח רב, לעלות ביוקר וגם לגרום לקושי בתמרון הכיסא. למעלה מכך, כשמתקינים משטח עלייה יש להתקין מעקות ופודסטים למנוחה שיהוו חלק מהרפמה, אך הדבר תלוי כמובן בגובה הרמפה. אפשרות נוספת היא להתקין מעלונים או מעליות ביתיות שיכולים להרים משתמש לגובה הנדרש. בשונה ממשטחי עלייה, המעלונים דורשים מינימום שטח להתקנה.

חדרי רחצה

למשתמשים בכיסא גלגלים או בכל מכשיר אחר המסייע בניידות, חדר הרחצה מציב באופן קבוע כמה אתגרים. כאן למטה אתם יכולים להתרשם מרשימה קצרה של דברים שיש לקחת בחשבון על מנת ליצור נגישות מלאה באמבטיה: במידה וחדר הרחצה שבביתכם אינו ממוקם בקומה הראשונה, רצוי להתקין בבית מעלונים או מעליות ביתיות המתאימים לצרכים של הדיירים. מעלונים, כמו מעליות ביתיות, יאפשרו למשתמשים בכיסאות גלגלים לעבור מקומה לקומה ללא קושי. על מנת שמשתמש בכיסא גלגלים יוכל להיכנס בנוחות לחדר הרחצה, יש לדאוג כי דלת הכניסה למקלחת תהיה רחבה דיה. יש לשים לב שגובה הכיור יהיה נמוך מהגובה הסטנדרטי. כמו כן, סידור החפצים במקלחת רצוי שיהיה נמוך אף הוא. מומלץ להתקין מעקות בשירותים. יש להתקין ידיות נמוכות בדלתות ובניאגרה.

מה צריך לדעת על מעלונים לבית? 

מעלונים לבית מגיעים בשני דגמים: מעלונים אנכיים (VPL) או מעלונים משופעים (IPL). השימוש במעלונים ביתיים נעשה בדרך כלל על מנת להתגבר על גרמי מדרגות הממוקמים בין קומות הבית, לתת מענה נגישותי למעבר בין קומת הקרקע למרפסת, או כדי להקל על הכניסה לבית מגורים. התקנת מעלונים בבניינים משותפים ובבתים פרטיים שונה בתכלית השינוי מהתקנת מעלונים במקומות מסחריים או מבנים ציבוריים, כיוון שההתקנות  מחייבות עמידה בתקנים שונים עבור מעלון לנכים. כדאי להיות ערים לעובדה כי כאשר מתקינים מעלונים או מעליות ביתיות בתוך הבית, ייתכן כי ההתקנה תדרוש כריית פיר או בנייה של משטח עלייה, על מנת לאפשר עלייה חלקה ונוחה למעלון. יחד עם זאת, לכל אפשרות, פיר או רמפה, יש חסרון ספציפי: בכריית פיר יש צורך להרוס את הרצפה שבתוך המבנה, בעוד משטחי עלייה מנצלים שטח גדול יותר בבית. אחרי שאמרנו את זה, כדאי לדעת שלא כל דגמי המעלונים והמעליות הביתיות דורשים כריית פיר או משטחי עלייה חיצוניים, אולם יחד עם זאת לא כל המעלונים מתאימים לכל בית. על מנת לברר אילו מהמעלונים מתאים לביתכם, יש להתייעץ עם מומחים בתחום. פעמים רבות המיקום של התקנת המעלונים ייקבע את סוג המעלון שביתכם צריך. לדוגמה, בבתים מסוימים או במבנים ציבוריים קיימת דרישה שהמעלון יתרומם לגובה מסוים. למעלה מכך, מדינות מסוימות דורשות התקנת מעלונים או מעליות ביתיות של קבע בלבד עבר משתמשים בכיסאות גלגלים, עניין אשר הופך את השימוש במעלונים ניידים לבלתי אפשרי. 

כיצד בוחרים מעלונים או מעליות ביתיות לכיסא גלגלים? 

תהליך הבחירה של מעלונים ומעליות ביתיות נראה לעתים מלחיץ או מורכב. אולם, כדי להסיר את החשש המלווה בבחירה של המעלונים והמעליות הביתיות המתאימים ביותר, סיפקנו עבורכם בהמשך המאמר מידע חיוני שיסייע לכם בתהליך הבחירה. 

מהם מעלונים לכיסא גלגלים? 

ידועים גם בשם מעלוני משטח. אלו מעלונים המסייעים למשתמשים בכיסאות גלגלים להתגבר על מכשולים הנדסיים במבנה הבית, המוסד או הבניין. מכשולים הם כל מחסום הגורם המקשה על האדם לעבור בקלות באזור מסוים בבית, לדוגמה, מדרגות, דלפקים גבוהים או רמפות תלולות. מעלונים ומעליות ביתיות מסייעים למשתמשים בכיסאות גלגלים באופן זה שהם מעבירים אותם מעל או מתחת המכשול.

מי צריך להשתמש במעלונים או במעליות ביתיות? 

באופן כללי, אנשים בעלי מוגבלויות או כאלה שזקוקים לסיוע בניידות בבית, או בעלי עסקים המעוניינים להפוך את בית העסק שלהם לנגיש יותר – יזדקקו למעלונים או למעליות ביתיות. דברים שיש לקחת בחשבון: מעלונים אינם משמשים אנשים שנעזרים בכיסאות גלגלים בלבד. כל אדם שחווה קושי בניידות, הן בבית הן במקום ציבורי, ישמח להשתמש במעלונים. לדוגמה, בתי כנסת, בתי ספר, פארקים ומרכזי כנסים הם לרוב מקומות ציבוריים אשר צריכים להתקין מעלון לנכים כדי להתאים את עצמם לצרכי הקהילה שהם משרתים. 

איפה משתמשים במעלונים ובמעליות ביתיות? 

ניתן למצוא את הסוג הנפוץ ביותר של מעלונים – מעלונים אנכיים – הן בבתי מגורים והן במקומות מסחריים. כאשר לא ניתן לעשות שימוש במדרגות, מעלונים אנכיים מותקנים בבתים פרטיים או במקומות ציבוריים ומספקים נגישות למרפסות, פתחי כניסה, ואזורים רבים נוספים. שימוש במעלונים אנכיים נפוץ גם בבתי ספר, מוסדות דת, פארקים ציבוריים ואולמות המשמשים לכנסים. דברים שיש לקחת בחשבון: כאשר מחליטים היכן למקם את המעלונים או את המעליות הביתיות, יש למדוד בקפדנות את אזור ההתקנה המיועד. חלק מהמעלונים יזדקקו למשטח עלייה אשר תופס שטח מקום נוסף, ויש לקחת זאת בחשבון. יחד עם זאת, לרוב המעלונים וכן למעליות הביתיות יש אפשרות להיות מותקנים בתוך פיר, ובכך מייתרים את השימוש במשטח עלייה. לרוב, עומק הפיר הינו 8 ס"מ. הפיר מאפשר למעלונים ולמעליות הביתיות להיות בגובה הרצפה, וכך העלייה למעלון נעשית בצורה חלקה. יש לציין כי מעלונים רבים, כמו גם מעליות ביתיות, אינם דורשים משטח עלייה חיצוני או התקנת פיר, ועדיין מאפשרים עלייה חלקה ונגישות מלאה.

מדוע לרכוש מעלונים או מעליות ביתיות? 

קיימות סיבות רבות מדוע לקנות מעלונים או מעליות ביתיות כאמצעי למתן גישה. לדוגמה, אם במקום מסוים מידות החלל לא מאפשרות התקנה של משטח עלייה, מעלונים יספקו את הנגישות הנדרשת מבלי לנצל שטח רב. למעלה מכך, מבנים ציבוריים, כמו למשל תיאטראות או מלונות, מעוניינים באסתטיקה שמייצר השימוש במעלונים או במעליות ביתיות, במיוחד על פני רמפה גדולה. דברים שיש לקחת בחשבון: כמו מעלונים ומעליות ביתיות, רמפה עבור כיסאות גלגלים חייבת לעמוד בדרישות נוקשות שמציב התקן הישראלי. במידה ומותקנת רמפה, יש להתקין בנוסף מעקות בטיחות, ולדאוג כי קצה הרמפה יעמוד גם הוא בדרישות במופיעות בתקן וכן במגבלות שמציב המקום עצמו. יחד עם זאת, לעתים קרובות לא ניתן לעמוד בתקן בשל מגבלות מבניות הקיימות במקום. לפיכך, האפשרות של התקנת מעלונים או מעליות ביתיות הינה מעשית יותר. 

כיצד לרכוש מעלונים ומעליות ביתיות? 

עקב המגוון הרב של סוגי המעלונים והמעליות הביתיות, וכן בשל הדרישות הרבות שמופיעות בתקן, מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום (בין אם מדובר ביצרן המעלונים או המעליות הביתיות או מפיץ מורשה). ייעוץ שכזה יבטיח כי תקבלו את המעלונים או את המעליות הביתיות המתאימים ביותר לצרכים שלכם.  דברים שיש לשקול: אם אתם רוכשים מעלונים או מעליות ביתיות עבור מוסד או מבנה ציבורי, כדאי לבדוק את אתר היצרן ולעיין ברשימת הלקוחות ובדף ההמלצות, על מנת לוודא כי יצרן זה עובד עם לקוחות שדומים אליך. בדרך זו, ניתן לקבל מושג טוב יותר על סוגי המעלונים או המעליות הביתיות אשר התאימו לאחרים וכן מי מהמתחרים שלך משתמש במעלונים או במעליות ביתיות אלו. תעשיית הנגישות מציעה מעליות ביתיות, מעלונים ניידים ומעלוני קבע. בחירה בסוג המעלונים או בדגם המעליות הביתיות המתאים לצרכיך מבוסס על מצבך האישי, כמו בדרישות התקן של המדינה. כיצד אתה מתכוון להשתמש במעלונים? אם אתה מנהל תיאטרון וזקוק למעלונים עבור שחקנים, אירועים וכו', בוודאי תצטרך מעלונים שמתרוממים לגובה נמוך ועובדים בצורה חרישית. לטקסי סיום של מוסד להשכלה גבוהה, למשל, מעלונים ניידים יהוו בחירה מצוינת. למהנדסים או אדריכלים המתכננים מבנים וזקוקים למתקן נגישות כמו מעלונים או מעליות ביתיות, מומלץ לעיין בתקן המופיע באתר שלנו על מנת לקבל פירוט של דרישות החוק בנושא הנגישות. 

שאלות שכדאי להציג למומחה מעלונים ומעליות ביתיות: 

האם ההתקנה והשימוש במעלונים ובמעליות ביתיות נוח? אם אתה רוכש דגם מעלונים נייד, כדאי לבדוק האם הפירוק, ההעברה וההרכבה נעשים באופן קל ונוח. האם יש אחריות למעלונים ולמעליות הביתיות? אם כן, ומה היא כוללת? האחריות משקפת את אמינות החברה; אחריות ארוכה יותר מצביעה, לרוב, על מוצר באיכות גבוהה יותר. מה הופך את המעלונים או את המעליות הביתיות של החברה שלך לטובים יותר מהמתחרים שלך? זו שאלה קלישאתית, אבל רצוי לשאול אותה. כל המעלונים והמעליות הביתיות שונים זה מזה, ולכן מומלץ לוודא אילו מוצרי נגישות יענו על הצרכים הייחודיים לך. כמה רועשים המעלונים והמעליות הביתיות? כל המעלונים והמעליות הביתיות עושים רעש מסוים, אולם יש כאלה שרועשים יותר מאחרים. תצטרך להחליט מהי מידת הרעש המתאימה למבנה שלך. סיוע בהתאמת תנאי דיור לאנשים המוגבלים בניידות